18.5 C
София
неделя, май 18, 2025
spot_img

Утре излиза най-скъпия сериал в историята на телевизията (ВИДЕО)

Сериалът, който излиза утре по Prime Video, има за цел да се възползва от огромната и непреходна привлекателност на произведенията, които все още редовно са избирани за най-обичаните романи на всички времена, както и на филмовите адаптации на Питър Джаксън, спечелили „Оскар“.

Това е централна част от стремежа на Amazon да се отличи в „стрийминг войната“ с Netflix, Disney+ и HBO Max – чиято собствена предистория на „Игра на тронове“ току-що стартира. Сериалът е финансиран от основателя на компанията, мултимилиардера Джеф Безос, който е мегафен на Толкин.

Действието на „Пръстените на властта“ се развива във „Втората епоха“ на Толкин – исторически период в измисления от него свят на Средната земя хиляди години преди събитията в „Хобит“ и „Властелинът на пръстените“. Така че макар че шепа герои от филмите на Джаксън се появяват отново в сериала на Amazon – най-вече по-млади версии на елфи като Галадриел и Елронд, които, разбира се, са безсмъртни – не се виждат обаче Фродо, Голъм или Арагорн.
Съдбата на сериала е в ръцете на създателите Патрик Маккей и Джей Ди Пейн, които представят концепцията си на Amazon, след като тя купува правата през 2017 г., но в автобиографиите им са записани само няколко предишни проекта.



„Искахме да направим огромен толкиновски мегаепос. И Amazon бяха достатъчно чудесно луди, за да кажат „да, дайте да направим това“, каза Маккей на Comic-Con.

Според „Variety“ сериалът се вписва „добре в съществуващата вече филмова вселена на Питър Джаксън“. Критиците похвалиха пищните костюми, декори, визуални ефекти и декори, както и централното изпълнение на Морфид Кларк в ролята на Галадриел.
Според „Time“ обаче филмът е „изпълнен с красиви образи и изтъркани архетипи“.

Сериалът е наречен най-скъпият в историята на телевизията. Amazon похарчи 250 млн. долара за правата от наследството на Толкин и около 465 млн. долара само за първия сезон. От самото начало компанията се ангажира да направи пет пълни сезона, което означава, че крайната цена се очаква да надхвърли 1 милиард долара.
Високите залози са свързани със значителна секретност – дори на актьорите не е съобщена съдбата на техните герои.

„Нямам представа! Дори не знам какво ще се случи през следващия сезон“, казва Меган Ричардс, която играе Попи Праудфелоу – героиня, чиято раса Харфут е предците на хобитите.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Следвай ме
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.