Големият герой за Испания от финала на Световното първенство по футбол взе своя Майло от дряновското село Глушка
Големият герой за Испания от финала на Световното първенство – Феран Торес се оказа голям приятел на българия чрез своето куче Майло. Четириногият му приятел той е осиновил преди време от приюта „Улични сърца БГ“ в дряновското село Глушка.
Съдбата на Майло буквално може да послужи за сюжет на филм. През юни 2021 г. той и още две палета са намерени в окаяно състояние – уплашени, гладни и изоставени под мост между селата Скалско и Гостилица. Англичанка, живееща в България подава сигнал, а екипът на приюта спасява малките душици. През есента на същата година, чрез партньорска на приюта организация, Феран Торес вижда Майло на снимка и решава, че това ще е неговият четириног приятел. По това време испанецът играе за Манчестър Сити и взема кученцето при себе си в Англия. След трансфера му в Барселона, Майло заминава с него за Испания, където и до днес живее царски в компанията на още три домашни любимци на футболиста, взети също от приюти.
„За нас беше огромна чест! Майло е изключително интелигентно куче, а Феран е прекрасен посланик на българските кучета, защото редовно публикува снимки с него в социалните мрежи. Благодарение на това успяхме да намерим домове и за други наши животни!“, казва основателката на приюта, Ема Смит. Днес Феран Торес е на върха на света със златния медал от Мондиал 2026, но у дома го чака неговият най-верен фен – едно специално българско куче, което му донесе невероятен късмет!
Слънчево







