София
неделя, май 5, 2024
spot_img

Андрей Рубльов спечели първата си Мастърс титла в Монте Карло (видео)

Руснакът Андрей Рубльов спечели първа Мастърс титла, след като победи Холгер Руне от Дания с 5-7, 6-2, 7-5 във финала на турнира в Монте Карло. Рубльов навакса пасив от 1-4 и 0-30 в решаващия трети сет, за да вдигне най-ценния трофей в кариерата си.

Руне постигна решаващ пробив в 12-ия гейм на първия сет, за да поведе в резултата, но Рубльов отговори във втората част с прецизна игра в решаващите моменти, за да изравни. Руне дръпна с 3-0 в третия сет, след което и с 4-1, но Рубльов показа характер и спечели шест от последните седем гейма, за да затвори мача след два часа и 34 минути игра.

„Имам сълзи в очите, не знам какво да кажа. Толкова съм щастлив, имах толкова проблеми да спечеля първата си Мастърс титла. Изоставах с 1-4, спасих след това точки за пробив, мислех си, че нямам шанс да спечеля. Но някак си успях да го направя“, коментира Рубльов след успеха.